Smaki dzieciństwa

Posted on 22/09/2020 7:37am

Każdy z nas chce dla swojej latorośli wszystkiego, co najlepsze, również w kwestii żywienia. W dobie, kiedy prawie wszystko jest nie raz poddawane obróbce oraz przepełnione chemią, trudno jest zdecydować się na coś właściwego. Szczególnie zwracając uwagę na fakt, iż niewielu z nas ma czas własnoręcznie uprawiać rośliny warzywne, a później jeszcze przyrządzić z nich danie przystosowane do potrzeb posiłek nadający się dla pełnowartościowy posiłek dla pociechy.


Naturalnie kwestie tą rozwiązały różne przedsiębiorstwa, które posiłki dla dzieci robią za rodziców, pakują do szklanych opakowań i rozsyłają do sklepów. Jak mamy mieć pewność, iż to, co kupujemy, jest dobrej jakości, przyrządzone z najlepszych składników???

warzywa
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie mamy dwie drogi. Kupować dania znanych i szeroko dostępnych marek, takich jak Gerber czy Hipp, lub szukać mniejszych producentów produktów ekologicznych. Z tych pierwszych na szczególną uwagę zasługuje firma Hipp, wytwarzająca serię produktów Hipp-Bio.

Drugi człon nazwy, która jest dodatkowo symbolem dającym gwarancję jakości zgodnie z wytycznymi UE, mówi nam, iż składniki wykorzystywane do wyrobu dań dla najmłodszych przez tą firmę pochodzą z gospodarstw, czyli:
• Uprawa opiera się na naturalnych metodach protekcji roślin
• Stosowane są wyłącznie niemodyfikowane genetycznie nasiona
• Zaniechano stosowania nawozów azotowych, które w dużych ilościach są niebezpieczne, Szczególnie dla dzieci
• Hodowla zwierząt (http://alpaki.pl) odbywa się w harmonii z wymogami gatunku

Ten znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy produkty eco. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki. Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących. Zobacz również jak rozszerzać dietę dziecku.

Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle. Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe - mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki "gotowe do podania" w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.

Podsumowując, kiedy wybieramy jedzenie (pizza rybnik) dla swojego maleństwa, nie zapominajmy, żeby upewnić się, iż do jego produkcji zostały wykorzystane warzywa ekologiczne, a także inne składniki pochodzące z ekologicznych upraw lub hodowli. Jeśli nie mamy czasu sami przygotować dania, sięgajmy po gotowe produkty znanych, sprawdzonych producentów posiadających atesty.

Czytaj regularnie bloga dla mam i bądź na bieżąco: adres bloga.

Tags: desery, dania, dzieci, Produkty, posiłek, mleko dla niemowląt, mleko krowie, kaszki orkiszowe, warzywa ekologiczne