Wykończenie mieszkania – płytki do zastosowania zewnętrznego

Posted on 10/11/2020 1:40pm

Jeśli już podjęliśmy decyzję o budowie dużego domu z tarasem, musimy zaplanować detale. Na co zwrócić uwagę, wybierając wielkość i kolor płytek zewnętrznych? Gdzie poszukać pomocy, aby na wiosnę nie martwić się szpetnymi uszkodzeniami?
To oczywiste, że przy planach tarasu dobór nawierzchni jest wyjątkowo ważny. Z jednej strony warto, żeby materiały stosowane do jej wykładania współistniały z planami architektonicznymi, z drugiej zaś – by całość komponowała się z otoczeniem. Powinniśmy zwrócić uwagę, że do wykorzystania mamy wiele opcji – np. płytki tarasowe z kamienia i drewniane, z tworzywa sztucznego, płytki ceramiczne, klinkier, płytki z betonu udające kamienie, a nawet kostkę brukową.

Nie masz pewności co do tego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły wiercenie pompy ciepła opublikowane właśnie tu. Wszystko było dogłębnie wyjaśnione.

Inne interesujące produkty: .Dobór płyt zewnętrznych

Pierwszą sprawą przed zakupami jest uświadomienie sobie, że liczy się nie tylko estetyka. Płytki tarasowe muszą odznaczać się również wyjątkową wytrzymałością na mróz i wilgoć, poza tym muszą być odporne i niewymagające w pielęgnacji. Można jest też dowiedzieć się wszystkiego o ich antypoślizgową powłokę. By nie dopuścić do pękania takich płyt powinniśmy wybierać na takie typy, które charakteryzują się niedużą porowatością.

Pragniesz dowiedzieć się więcej informacji na tego rodzaju temat? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zdobądź cenne informacje - niewątpliwie ono także okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Dzięki temu takie płyty nie chłoną wilgoci w takim stopniu, że w przypadku ujemnej temperatury, mogłyby pękać.

Płyty tarasowe

Płytki gresowe
Analizując wyposażenie sklepów, bardzo szybko wywnioskujemy, że wybór nie jest takim problemem. Jak widać popularnych jest kilka rodzajów płytek i to z nich należy wybrać.Płyty na taras z betonu wyróżniają się dużą wytrzymałością – są też mniej ścieralne – i da się je kupić w różnych barwach. Ich mankamentem jest łatwe brudzenie, któremu można zapobiec, używając dobre preparaty impregnujące. Ciekawe informacje: pompy ciepła.

Płytki klinkierowe są mocne i wyjątkowo wytrzymałe na czynniki atmosferyczne – również na promienie słoneczne. Co ciekawe można je kupić w matowym wydaniu.

Gres polerowany natomiast daje nam gwarancję, że nie nabierze się wodą jak inne płyty. To sprawia, że jest odporny na ścieranie i mróz. Jak sama nazwa wskazuje, kupimy go w gładkiej postaci. Oprócz tego jest również wersja chropowata.

Tags: taras, płytki, beton, budowa, nawierzchnia