Wybieramy baterię umywalkową – na co zwrócić uwagę i gdzie to dokonywać?

Posted on 08/06/2021 8:56am

Wybór baterii nie jest łatwy. W marketach budowlanych i internecie mamy bardzo szeroki asortyment, który laika może przyprawić o istny zawrót głowy. Decydując się na zakup baterii, musimy kierować się nie tylko walorami estetycznymi oraz niską ceną. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że bateria będzie służyła nam przez wiele lat, dlatego istotne jest, by nie sprawiała problemów, nie generowała wysokich kosztów podczas codziennego użytkowania i była praktyczna oraz zgodna z założeniami, według jakich urządziliśmy łazienkę.

Bateria umywalkowa to zakup, podczas którego z łatwością można stracić głowę dla finezyjnych baterii, cieszących oczy ciekawym designem, dekorowanych oraz połączonych z ozdobnymi rozwiązaniami. Na obejrzysz atrakcyjne modele. W tym ogromnym asortymencie, nietypowe rozwiązania szybko przykuwają naszą uwagę. Jednak nie możemy zapominać, iż oprócz pięknego wyglądu, liczy się także funkcjonalność i wysokie standardy jakościowe armatury.

Umywalka nablatowa o nietypowym kształcie i wykończeniu, nie będzie już potrzebowała wymyślnego wykańczania baterią umywalkową. Dla przykładu, w zależności od tego, jak prezentuje się umywalka Roca, dokupujemy do niej właściwy kształt i wykończenie baterii. Rynek baterii łazienkowych jest bardzo rozmaity, a co za tym idzie, dokonanie wyboru powinno być oparte o względy użytkowe i z myślą o całokształcie aranżacji. Aby jak najlepiej wybrać baterię, można się na ten krok zdecydować dopiero po zakupie nowej wanny czy umywalki, by wiedzieć czym się kierować w trakcie zakupów.

Przytulna łazienka
Author: Carl Mattone
Source: http://www.flickr.com
Bateria umywalkowa musi być funkcjonalna, by służyć nam jak najlepiej przez długi czas. Przy jej zakupie trzeba wziąć pod uwagę także to, aby była tak zaprojektowana, by można było łatwo utrzymać ją w czystości.poczytaj więcej nota bene hurtownia nota bene hurtowniaJeśli umywalka nablatowa, na przykład umywalka Roca została już wybrana, trzeba dobrać baterię do nowego nabytku. To bardzo ważne, gdyż może się okazać, iż jeśli jej nie dopasujemy, będzie ona chociażby za krótka i trudno będzie myć pod nią ręce. Następnym problemem może być lecący wprost strumień wody. Przy krótkiej wylewce, jeżeli strumień wody leci pionowo w dół, może to być mało praktyczne. Sprawdź też: .

Jeżeli więc mamy krótką wylewkę oraz szeroką umywalkę, musimy zwrócić uwagę na to, aby strumień wody był skierowany pod kątem, wtedy znacznie uprości to codziennie korzystanie z łazienki. Następnym aspektem jest oszczędność wody. Coraz popularniejsze stają się baterie, które działają na specjalną fotokomórkę, która wyczuwając ruch, uruchamia strumień wody, następnie po danym czasie go zamyka, gdy już nie wykrywa ruchu.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link i zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści swojego postu.

Tego rodzaju nowoczesne baterie umywalkowe możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych i marketach budowlanych.

Tags: łazienka, armatura, umywalka, zakup, bateria umywalkowa