Płytki łazienkowe

Posted on 09/06/2021 8:48am

Wykładzina w łazience? To zupełnie pozbawione sensu, zaraz się zwilży i zacznie emitować nieprzyjemne zapachy.
Parkiet? Duża wilgotność sprawi, że będzie puchnąć i gnić. Bądźmy szczerzy, płytki łazienkowe są absolutnie niezastąpione.

Płytki gresowe
Płytki ceramiczne to rzecz naprawdę pewna i odporna na bezustanny kontakt z wodą. Obowiązkowy produkt przy wykańczaniu łazienki. Powinieneś poznać garść istotnych cech, na które za każdym razem musisz spoglądać, kiedy przebywasz w dyskoncie z płytkami.

Po pierwsze, przeczytaj, jaką klasę jakości reprezentują płytki. Lepsza klasa jakości daje niższe niebezpieczeństwo, że płytki będą wykazywały wszelakie defekty – odbarwienia, błędy itp.. Porządni wytwórcy (np. Kerasan) oferują płytki łazienkowe o wysokim poziomie jakości.

Po drugie, sprawdź oznaczenie dotyczące odporności na ścieranie towaru danej marki (na przykład marki Serenissima). Wybrane modele płytek nie nadają się, by chodzić po nich w obuwiu lub w szpilkach. W sytuacji płytek sanitarnych ten parametr nie ma dużego znaczenia, ponieważ niewiele osób idzie do wanny w grubych buciorach.

Idźmy dalej, stopień nasiąkliwości. Określa on jak wiele wody absorbują płytki ceramiczne i czy w ten sposób nie są narażone na pęknięcia w czasie zimowych dni.

Na tej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, jednak prędko sprawdź też dodatkowe szczegółowe informacje balustrady ze stali nierdzewnej Warszawa. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Markowe płytki, takie jakSubway Villeroy&Boch cechują się niewielką nasiąkliwością.

Została jedna cecha – śliskość płytek. Nikt nie chce naturalnie złamać sobie nogi lub ręki w czasie kąpieli, więc warto postawić na płytki łazienkowe antypoślizgowe. Są w inwentarzu takich marek, jak np., Open Surf bądźTres Quadro.

To były porady czysto praktyczne. Wygląd płytek to już wyłącznie sprawa twojego smaku. Najistotniejsze, żeby płytki ceramiczne dobrze współgrały z ogółem projektu łazienki. W zakupie eleganckich produktów wesprą cię katalogi, jakie możesz znaleźć na stronach producentów. Oprócz wymienionych w tekście wytwórców, trzeba jeszcze dodać firmy Impronta orazMonocibec.

Tags: łazienka, łazienki, płytek

Author: Rufus