Popularne metody na niebanalną ścianę

Posted on 23/10/2021 7:31am

Ściany są z pewnością jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego mieszkania. Trzeba mieć to na uwadze i planując rodzaj dekoracji zastanowić się również nad ciekawymi rozwiązaniami dla ścian. Oczywiście, kiedy ktoś jest zwolennikiem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na stonowany kolor. Dzisiaj jednak trendy są również inne rozwiązania, jak chociażby tapety/fototapety o różnych wzorach, bądź kamienie dekoracyjne.

fototapeta - wybrzeże
Author: Yinan Chen
Source: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem idealnej dla siebie opcji trzeba przemyśleć kilka kwestii: rozmiar pomieszczenia, jego stylistykę, własne wymagania oraz co najważniejsze – posiadane fundusze.

Odczuwasz niedosyt? Chcesz więcej treści na ten temat? Dla nas to rewelacyjna nowina. Więc kliknij po więcej (http://www.tombet.com.pl/nagrobki-i-grobowce/) w ten link i gotowe.

Na przykład, kamienie dekoracyjne w niewielkich pokojach mogą stanowić element nazbyt przytłaczający, zmniejszający niepotrzebnie powierzchnię, ponieważ same w sobie są już dość masywne. Trzeba wziąć to pod uwagę. Opcjonalnie, dobrze jest zdecydować się na pokrycie kamieniem tylko jednej ściany, wówczas będzie on stanowił tylko element dodatkowy.

Oryginalną alternatywą dla klasycznych ścian są popularne dziś fototapety, przede wszystkim fototapety uliczki - fototapety z motywem uliczek - fixar, jakie potrafią optycznie powiększać pomieszczenie i nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są odpowiednie zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak też do tych, które są zdecydowanie bardziej klasyczne. Wszystko zależy od tego, który wzór się finalnie wybierze.
Tapety i fototapety to doskonała oferta dla tych osób, którym jednolity kolor ścian już dawno spowszedniał. Na rynku obecny jest ich bardzo zróżnicowany wybór, tym samym niezależnie od wymagań, znajdzie się stosowny produkt. Dobrze, jeżeli tapeta nie będzie nachalna, bardzo mocno zdobiona, zwłaszcza gdy meble są dekoracyjne. Tapety powinny stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się jedynie w momencie, kiedy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble odznaczają się prostymi formami. W takim przypadku tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, który zwraca uwagę.

Coraz większym zainteresowaniem odznacza się też sztukateria, która była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym takie ozdoby uznawano za element zbędny. Aktualnie sztukateria ma grono wiernych wielbicieli, ponieważ potrafi zapewnić atrakcyjny efekt.

Tags: ozdoby, meble, mieszkanie, fototapeta, efekt, kolor ścian