Oświetlenie całego domu – jak je wybrać? Salon, gabinet, pokój dziecięcy, ogród – co brać pod uwagę w we wszystkich tych miejscach?

Posted on 10/10/2020 8:11am

Jak najlepsze samopoczucie we własnym mieszkaniu jest oczywiście istotne. Chyba każdy z nas chciałby móc w nim zarazem z przyjemnością pracować, jak i relaksować się. Jednak aby osiągnąć ten cel, należy się niestety przeważnie napracować. Na klimat w domu składa się wiele kwestii – jego wygląd, rozmieszczenie sprzętów, jak również oświetlenie, którego często niestety nie doceniamy.


Właściwe dopasowanie oświetlenia to niemałe wyzwanie. W każdym pomieszczeniu potrzebne jest inne – na przykład w gabinecie. Tam rzecz jasna pracujemy, wiele czytamy, koncentrujemy się. Ważne zatem, by ten pokój był odpowiednio jasny. Świetna więc tutaj będzie chociażby żarówka led g9. Poza ogólnym oświetleniem montowanym na suficie, przyda się także lampka na biurko. Tym sposobem zaoszczędzimy sobie problemów ze wzrokiem. Poza tym dobre oświetlenie pokoju do pracy sprawi też, że nie będziemy się bardzo przemęczać.

Tak samo warto zatroszczyć się o oświetlenie pokoju dla dziecka. Nasze dzieci mnóstwo czasu przecież spędzają w książkach, na nauce, a ich oczy muszą im posłużyć jeszcze przez długie lata. Odpowiednio dobrane lampki na biurko to zatem absolutna konieczność. Mniejsze dzieci natomiast na pewno ucieszą się z ciekawego oświetlenia w najróżniejszych kolorach. Połączone z nietuzinkowymi tapetami sprawi ono, że dzieciaki poczują się we własnych pokojach doprawdy fantastycznie.
Natomiast salon nie musi być już tak jasny jak te wcześniej omówione wnętrza. Wręcz przeciwnie – w nim możemy użyć nieco bardziej rozproszone światło. Dzięki temu wykreujemy też niebanalny nastrój, kiedy będziemy mogli spędzać sympatyczne wieczory w gronie rodziny, czy też zapraszać ważnych dla nas gości. Świetnie się w tym celu nada żarówka led ar111.

Zaciekawił Cię nasz wpis? To rewelacyjnie! Kolejne równie zajmujące wątki odszukasz pod podanym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.takaposciel.pl/reczniki-kuchenne).Jednak nie tylko oświetlenie w środku domu jest kluczowe. Warto pomyśleć także o tym zewnętrznym - w ogrodzie. W końcu tam tworzy ono nie tylko odpowiedni nastrój, ale również wpływa na nasze bezpieczeństwo. Dzięki niemu będziemy się czuli o wiele raźniej, po powrocie w długie zimowe wieczory do domu. Jak zatem widać, dobór oświetlenia to wcale nie taka łatwa kwestia - co pomieszczenie, to bowiem inne potrzeby.

Tags: oświetlenie, dom, światło, Sufit