Które foremki do pieczenia wybrać?

Posted on 16/06/2019 7:27am

Dostałaś od przyjaciółki świetny przepis na pyszne ciasto, krok po kroku „trzymałaś się” przepisu i... nie wyszło. Otwierasz piekarnik i widzisz niedopieczoną masę. Dociekasz, gdzie zrobiłaś błąd. Proporcje? Temperatura składników? Wystarczy moment a pojawia się w głowie myśl, że to nieodpowiednia forma stała się powodem Twojej kuchennej wpadki. Owszem, zdecydowanie odpowiednia forma to połowa sukcesu. Musisz tylko podjąć decyzję, który z proponowanych na rynku modeli będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
muffiny
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
Formy silikonowe z chwilą pojawienia się na rynku kulinarnym w szybkim tempie wyparły blachy, naczynia ceramiczne albo szklane formy bowiem, wykazują większą wszechstronność tym samym mając więcej zastosowań. Silikonowe formy do pieczenia znajdą użytek w każdej kuchni i w każdych okolicznościach. Kiedy chcemy upiec tort na szczególną okazję wspaniale sprawdzi się tortownica silikonowa, gdyż wypiek błyskawicznie i z łatwością odejdzie od formy, nie tracąc kształtu. Kiedy najdzie nas ochota na puszyste i delikatne babeczki, na które przepis przybył do nas z Ameryki, pomogą nam foremki na muffinki. Dzięki swym bajecznym i zabawnym barwom pieczenie słodkości zamieni się w kulinarną przygodę.

Panie preferujące klasykę mogą zdecydować się na formy z blachy. Najlepiej jest ich używać kiedy planujemy upiec duże ciasto. Z racji, że są sztywne mamy pewność, iż ciasto będzie odpowiednio dopieczone. Wskazane jest by kupując metalową foremkę zdecydować się na tę z powłoką non-stick. Z takiej formy ciasto odchodzi bez problemu i bez uszkodzeń.ciasto
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o formy ceramiczne, najlepiej jest zastosować je wtedy, kiedy gotowe ciasto czy też potrawy mamy zamiar zaserwować na stole w tym samym naczyniu. Dlatego tego typu formy znakomicie zdadzą egzamin w przypadku np.

Nie jesteś pewien co do tego zagadnienia? Zwyczajnie sprawdź szczegóły materac magnat dostępne dokładnie tutaj. Wszystko było starannie wyjaśnione.

tart.

Najbardziej powszechnymi formami są tortownice do pieczenia. W nich jesteśmy w stanie piec wszystkie rodzaje ciast, mianowicie spody do tortu, biszkopty czy serniki na zimno. Oczywiście przy zakupie tej formy, tak samo jak w formach metalowych, należy zaopatrzyć się w tę z warstwą non-stick (najlepiej o karbowanym dnie)) oraz umożliwiającą sprawne wyjęcie ciasta klamrą.

Wystarczy teraz przejść się do sklepu i kupić, co najbardziej nam odpowiada. Poradzę zajrzeć na stronę Pozwoli to nam na zaoszczędzenie odrobiny czasu, a być może i finanse. Można więc po raz drugi zwrócić się do znajomej o przepis, tym razem na pewno wyjdzie perfekcyjnie!