Jak zaaranżować aneks kuchenny w stylu prowansalskim?

Posted on 16/05/2020 8:06am

Gdy aranżujesz kuchnię, warto wybrać jeden z bardziej interesujących stylów kompozycji. Jednym ze szczególnie interesujących jest styl prowansalski. Czym się odznacza? Przede wszystkim stawia na delikatność. To rodzaj aranżacji, który na pierwszy rzut oka prezentuje się jako mało wyraźny, jednak potrzebna jest tylko chwila spędzona w kuchni prowansalskiej, by docenić mocne strony tego rodzaju aranżacji. Kuchnia prowansalska sprawi, ze poczujesz spokój oraz relaks. A do tego nawet oddasz się marzeniom.
Kuchnia w stylu prowansalskim
Author: archiexpo.com
Source: archiexpo.com
Wystrój prowansalski kuchni to doskonały sposób na to, by odpocząć podczas robienia smacznych posiłków. Jeśli uwielbiasz gotować choćby wieczorami, w tego rodzaju kompozycji odnajdziesz się bardzo dobrze – odpoczniesz, a jednocześnie stworzysz coś pysznego. Co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju aranżacji? Z pewnością to, że stawia na naturę. Kuchnia o charakterze prowansalskim jest niezwykle blisko przyrody.

Jednakże jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim? Zacznijmy od kolorów. Doskonałym wyborem będzie zieleń. W końcu to kolor niezwykle blisko natury. Kuchnia w stylu prowansalskim wybiera subtelną zieleń. Pamiętaj, by nie wybierać odcieni o większej intensywności. Znacznie lepiej pasować będą pastele. Tak samo dobrze pasują beże, a także wszelkie jasne barwy. Białego może być dużo w kuchni w stylu prowansalskim. Wyjątkowo ciekawie prezentują się jaśniejsze elementy wyposażenia. Można ogólnie powiedzieć, że im więcej białego w kuchni w stylu prowansalskim, tym lepiej.A co z ozdobami? Tutaj świetnie sprawdzają się kwiaty. Wszelkie ozdoby florystyczne są delikatne i dzięki temu idealnie pasują do kompozycji. Motywy florystyczne to także natura, a natury w kuchni prowansalskiej nigdy dość.

Tags: kuchnie, aranżacje, styl prowansalski