Facet w kuchni? To przecież żadna nowość, udowadniają to liczni szefowie kuchni.

Posted on 21/06/2018 5:18pm

Jak to właściwie jest, że faceci brani są za kuchennych niechlujów, a wielu z nich piastuje stanowisko szefa kuchni? Dziwne, może trochę. Zwróćmy bowiem uwagę, iż jeśli pomyślimy o tej profesji to za chwilę na myśl przychodzi nam gość, który – co prawda – naturalnie pasuje do określenia „szef”, ale jednocześnie lepiej się wpasowuje w tę rolę. Czyżby tak właśnie to wygląda, bo facet ma mocniej rozwinięte cechy przywódcze niż kobieta czy za tą łamigłówką czai się inna odpowiedź?
kuchnia
Author: Leon Brocard
Source: http://www.flickr.com
W telewizji także tak to się prezentuje, w kulinarnych programach, mocno obecnie popularnych szefem kuchni jest facet. Jest jeden wyjątek, mowa o programie, w jakim występuje kobieta, która wpada do restauracji i obraca ją do góry nogami. Nie mamy jednakże na myśli programów kulinarnych, w jakich występuje jakaś kobieta przebrana w fartuch pokazująca jak coś zrobić na obiad. To nie ten poziom, gdyż jeśli pomyślimy o kuchni to właśnie widzimy kobietę, ale jak już o zarządzaniu w kuchni to faceta. Takiego, co rządzi całym kuchennym porządkiem, który oznajmia z przekonaniem, iż czegoś brakuje w zupie, że to trzeba wrzucić do malaksera, takiego, co robi prawdziwy pożytek z akcesoriów do kuchni, co zarządza kuchnią, jak własną firmę. Fajna oferta jest tu - .


Być może i wynika to z naszej kultury, w której mężczyzna przeważnie jest głową rodziny, staje na czele przedsiębiorstw i pozostałych organizacji, piastuje najwyższe funkcje w państwie. Możliwe, faktem jest jednocześnie to, iż w tak niby kobiecej dziedzinie jak gotowanie, mężczyzna często świetnie daje sobie radę. Myślę, że ciężko wskazać tak naprawdę jeden powód, czemu właśnie tak jest. Warto tutaj wskazać, że panowie są systematyczni i dobrze umieją zorganizować czas. Niejednokrotnie są również fanami nowych rozwiązań i wykorzystują niezastąpione dobre akcesoria do kuchni.
kuchnia
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Nie można też lekceważyć argumentu, jakoby mężczyźni byli w rzeczywistości niezwykłymi kucharzami, jednak to samo można przecież powiedzieć o kobietach. Wydaje się także, że do tej pory nie było w związku z tym żadnych kłopotów. Raczej dwie strony, mężczyźni, jak i kobiety właściwie się czują w tym układzie. Nie ma sytuacji jak w naszej rodzimej polityce, w której kwestia parytetów odgrywa naprawdę ważną rolę. Może jednakże i w takich kuchennych sprawach pojawią się obiekcje i to kobiety zaczną skarżyć się, że mężczyźni mają za wielką władzę? Kto wie, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Tags: kuchnia, gotowanie