Drukowanie obrazów na canvasie to wyjątkowo spopularyzowana usługa w ostatnich latach, taki dodatek może stać się świetną dekoracją do mieszkania

Posted on 22/10/2021 7:34am

Od paru lat niesłychanie powszechne jest drukowanie fotoobrazów na płótnie. Takie ozdoby są doskonałym dodatkiem do mieszkania i pozwalają stworzyć miłą atmosferę. Ich bezsprzeczną zaletą jest koszt oraz wytrzymałość, a możliwości są praktycznie nieograniczone.
Prawie każda większa drukarnia cyfrowa ma w swoim asortymencie możliwość wydrukowania fotografii na płótnie. Taki wydruk później umieszcza się na krośnie malarskim oraz wiesza na ścianie, aby był znakomicie zauważalny. Dzisiaj drukowanie zdjęć na canvasie jest wyjątkowo proste oraz raczej tanie. Możemy wybierać wśród wielu dostępnych fotografii albo dostarczyć swój obraz. Samo drukowanie nie trwa długo, więc raczej prędko będziemy cieszyć oczy wykończonym obrazem.

Oczywiście dostępne fotoobrazy mogą posiadać najróżniejsze kształty i wielkości, zatem na 100% dobierzemy coś, co będzie wyglądało idealnie w naszym domu. Typowa drukarnia cyfrowa przeważnie posiada w ofercie także zadrukowywanie boków obrazu, dzięki czemu nie potrzeba blejtramu, by go zawiesić.

Nim znajdziemy firmę, w której zamówimy obraz na płótnie, warto sprawdzić, czy wydruki tam robione są dobrej jakości. Jeżeli drukarnia cyfrowa korzysta z tanich farb, to obraz po paru latach może zblaknąć; może zdarzyć się i tak, iż kolory na zdjęciu oraz na fotoobrazie będą się różnić, co jest zdecydowanie niedopuszczalne. Ponadto lepiej upewnić się, czy używane w drukarni odczynniki są bezpieczne dla ludzi.

Płótno także powinno być solidne, najlepiej ze 100% bawełny. Jeśli jesteśmy amatorami fotografii to drukowanie zdjęć na płótnie będzie świetnym rozwiązaniem – możemy wtedy stworzyć w mieszkaniu niewielką galerię sztuki z naszymi zdjęciami. A jeżeli nie potrafimy lub nie przepadamy za robieniem zdjęć, to każda drukarnia cyfrowa ma w ofercie ogromne ilości gotowych fotografii, które może szybko wydrukować na płótnie i przemienić w przepiękny fotoobraz.


Jak widać, drukowanie fotoobrazów na canvasie jest bardzo powszechne. Takie dekoracje znakomicie przystają do każdego wnętrza, choć da się je też zawieszać na dworze – wszystko zależne jest od pomysłowości wieszającego. Zdjęcia na płótnie sprawią, iż każdy pokój nabierze charakteru i zapanuje w nim miła atmosfera.

Tags: pokój, atmosfera, drukarnia, pomysł, charakter